Wynajmij cykliniarki taśmowe do bardzo zniszczonego parkietu lub desek
cykliniarka scorpion łatwa do użytkowania

Cykliniarki taśmowe to maszyny przeznaczone do szlifowania podłóg drewnianych. 

Cykliniarki taśmowe doskonale sprawdzają się przy renowacji dużych powierzchni, ponadto są bardzo łatwe w prowadzeniu.

Są niezrównane na krzywych, zniszczonych podłogach.

Dzięki odpowiedniej wadze 45 lub 70kg i smukłej budowie są stabilne, dlatego z łatwością poradzą sobie w wąskich pomieszczeniach czy korytarzach.

Dostępne na miejscu pasy bezkońcowe 200×480 lub 200x750mm idealnie nadają się do tych zwrotnych maszyn.

Konstrukcja umożliwia pracę blisko ścian.

Posiadaja regulowany mechanizm sprzęgła podnoszącego wałek, dlatego z łatwością można ją rozłożyć na dwa mniejsze elementy. Tym samym staje się łatwiejsza w transporcie i zmieści się do każdego bagażnika.

Rozwiązaniem idealnym jest wykorzystanie maszyny do szlifu gradacją 24, 40 i 80, kończąc tym samym etap i przechodząc do szpachlowania.

Po wyszpachlowaniu całej podłogi, zalecamy cykliniarkę planetarną lub orbitalną, dzięki którym powierzchnia będzie idealnie równa i gładka.

Rekomendujemy cykliniarki taśmowe do prac przy bardzo zniszczonych i zniekształconych podłogach, aby wykonać podstawowy szlif wyrównujący.

Używanie cykliniarek taśmowych, w dużych pomieszczeniach, to ogromna wygoda i szybkość pracy.

Pamiętaj że będziesz potrzebował pomocy, aby ją podnieść i przenieść, jeśli budynek nie posiada windy lub podjazdu.

Powierzchnia podłogi do renowacji

Rozmiar podłogi do renowacji i rodzaj drewna zastosowanego na podłodze, są bardzo ważnymi aspektami zanim zaczniemy pracę. Jeśli jest to stara kilkudziesięcioletnia podłoga z dębowego parkietu, desek sosnowych przybijanych na gwoździe, wówczas będzie wymagać dużo szlifowania.

Sprawdź, czy nie wystają z niej ostre metalowe czy stalowe gwoździe lub inne elementy. Spróbuj je usunąć bez szkody dla podłogi, a gwoździe postaraj się dobić, w przeciwnym razie uszkodzisz bęben cykliniarki oraz taśmę ścierną.

Wynająć cykliniarkę czy kupić?

To tylko i wyłącznie Twoja decyzja, Ty decydujesz, która maszyna lub maszyny będą Ci potrzebne do renowacji podłogi drewnianej. Cykliniarki taśmowe, to koszt w zależności od stanu maszyny od 3.500zł do 5.000. Musisz brać pod uwagę również to, jakie pasy ścierne są używane w danej maszynie, pozwoli Ci to zminimalizować problemy z dostępnością materiałów ściernych.

A teraz zastanów się, jeśli nie używasz cykliniarki codziennie, co z nią zrobisz gdy zakończysz prace?


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder