Lakiery podkładowe na bazie wodnej

 przeznaczone do nakładania wałkiem lub szpachlą, nadają się także do stosowania na chłonne gatunki drewna. Podkład zapewnia równomierny, jasny rysunek drewna, tym samym sprawiając że bardziej widoczne stanie się usłojenie.


Deva Hidrofond Primer 5 litrów

LAKIER PODKŁADOWY NA BAZIE WODNEJ

350zł

lakier podkładowy deva hidrofond warszawa

Holzner Primer 5 litrów

LAKIER PODKŁADOWY NA BAZIE WODNEJ

250zł

Holzner podkład jasna podłoga warszawa

Od wyboru popularnie zwanego podkładu, czyli lakieru podkładowego zależy, jak będzie docelowo prezentować się nasza podłoga.

Lakiery podkładowe Holzman to klasyka wykończenia w przypadku jesionowego parkietu

Parkiet jesionowy lub dębowy, dobrze jest zabezpieczyć na przykład lakierem podkładowym Holzner Primer lub Deva Hidrofond.

Dzięki podkładowi Holzner podłoga będzie bardzo jasna. W przypadku Deva Hidrofon w dużej części zachowa swoją naturalną barwę, jednak podkreślone zostanie usłojenie. Podkłady te sprawiają że wygład podłogi jest idealny, dlatego że nie występuje ryzyko powstawania plam.

Lakiery Deva i Holzner są bardzo łatwe w aplikacji, ponieważ nakłada się je wałkiem, i pełnią funkcję podkładu o lakieru nawierzchniowego. Największą ich zaletą jest czas schnięcia, odporność oraz nie przyciemnianie drewna.

Podłoga jesionowa po lakierowaniu Deva Aquastar półmat

Jeśli jako lakier nawierzchniowy użyjesz Deva Aquastar, oczywiście efekt będzie bardzo przyjemny, naturalny, co widać na zdjęciu powyżej.

Możesz użyć podkładu Holzner Primer, jeśli zależy Ci na zachowaniu jasnej barwy drewna, lakier Deva Aquastar, możemy lakierować podłogę bez użycia podkładu.

Możesz oczywiście użyć dowolnej marki, ale przyznajmy szczerze, nie ma drugiej takiej firmy z jakością chemii która jest niepodważalna.

Ile potrzebuję lakieru na 1m2?

Deva zaleca jedną lub dwie warstwy podkładu, w zależności od gatunku drewna, oraz minimum dwie warstwy lakieru nawierzchniowego. Jeśli użytkujesz podłogi bardzo intensywnie, zachęcamy do nałożenia dwóch warstw podkładu i trzech warstw lakieru nawierzchniowego. Wtedy będziesz mieć pewność, że Twoja podłoga wytrzyma kilkanaście lat. Należy przyjąć że dwie warstwy podkładu to około 130-150ml na 1m2, natomiast trzy warstwy lakieru nawierzchniowego to około 240-300ml na 1m2.

Jeśli zdecydujesz się na lakierowanie Deva Aquastar nie korzystając z lakieru podkładowego, zalecamy położenie 4 warstw lakieru. Podłoga będzie wtedy zabezpieczona bardzo solidną warstwą mocnego lakieru.