LAKIERY PODKŁADOWE

Lakiery podkładowe Pallmann na bazie rozpuszczalnika, posiadają właściwości odcinające, dlatego są szczególnie zalecane na żywiczne i oleiste gatunki drewna. Ponadto lakiery Allbase i Unibase mogą być stosowane pod lakiery rozpuszczalnikowe i lakiery na bazie wodnej.

Lakiery podkładowe na bazie wodnej przeznaczone do nakładania wałkiem lub szpachlą, nadają się także do stosowania na chłonne gatunki drewna. Podkład zapewnia równomierny, jasny rysunek drewna, tym samym sprawiając że bardziej widoczne stanie się usłojenie.


Pallmann Allbase 5 litrów

LAKIER NA BAZIE ROZPUSZCZALNIKOWEJ

335zł

Lakiery podkładowe Allbase, na bazie rozpuszczalnika to wspaniałe rozwiązanie dębu i jesionu

Pallmann Unibase 5 litrów

LAKIER NA BAZIE ROZPUSZCZALNIKOWEJ

299zł

Lakiery podkładowe Unibase, to dobry wybór dla takich gatunków jak dąb, jesion oraz buk

Pallmann Pall X-320 5 litrów

LAKIER NA BAZIE WODNEJ

235zł

Pallmann X320 to lakiery podkładowe do większości podłóg drewnianych

Pallmann Pall X-325 5litrów

LAKIER NA BAZIE WODNEJ

275zł

Od wyboru popularnie zwanego podkładu, czyli lakieru podkładowego zależy, jak będzie docelowo prezentować się nasza podłoga.

Lakiery podkładowe Pallmann X320 i X325 to klasyka wykończenia w przypadku jesionowego parkietu

Parkiet jesionowy lub dębowy, dobrze jest zabezpieczyć na przykład lakierem podkładowym X320 lub X325. Dzięki temu podłoga w dużej części zachowa swoją naturalną barwę, jednak podkreślone zostanie usłojenie. Podkłady te sprawiają że wygład podłogi jest idealny, dlatego że nie występuje ryzyko powstawania plam.

Lakiery podkładowe X320 i X325 są bardzo łatwe w aplikacji, ponieważ nakłada się je wałkiem.

Podłoga jesionowa po lakierowaniu Pallmann X96

Jeśli jako lakier nawierzchniowy użyjesz Pall-X 96 lub Pall-X Trend, oczywiście efekt będzie bardzo przyjemny, naturalny, co widać na zdjęciu powyżej.

Możesz użyć dowolnego podkładu firmy Pallmann, ponieważ większość współpracuje zarówno z systemem rozpuszczalnikowym jak i wodnym.

Możesz oczywiście użyć dowolnej marki, ale przyznajmy szczerze, nie ma drugiej takiej firmy z jakością chemii która jest niepodważalna.

Ile potrzebuję lakieru na 1m2?

Pallmann zaleca jedną lub dwie warstwy podkładu, w zależności od gatunku drewna, oraz dwie warstwy lakieru nawierzchniowego. Jeśli użytkujesz podłogi bardzo intensywnie, zachęcamy do nałożenia dwóch warstw podkładu i trzech warstw lakieru nawierzchniowego. Wtedy będziesz mieć pewność, że Twoja podłoga wytrzyma kilkanaście lat. Należy przyjąć że dwie warstwy podkładu to około 130-150ml na 1m2, natomiast trzy warstwy lakieru nawierzchniowego to około 240-300ml na 1m2.