Tylko DEVA gwarantuje najwyższą jakość.

lakiery deva warszawa

Tylko chemia parkieciarska Deva gwarantuje najwyższą jakość i szybki dostęp do produktów, dlatego warto korzystać z zaufanych źródeł.

deska sosnowa przed lakierowaniem

Żeby Wasza podłoga wyglądała perfekcyjnie przez wiele lat, wszystkie punkty od montażu po lakierowanie muszą być wykonane na najlepszych produktach. Tylko tak sprawimy że posadzka będzie stablina od podstaw. 

Pełny asortyment naszej firmy to oczywiście tylko i wyłącznie chemia parkieciarska Deva:

Lakierowanie podłóg drewnianych

Lakierowanie parkietu, zabezpiecza powierzchnię przed uszkodzeniami, wnikaniem wilgoci, ponadto zdecydowanie poprawia wygląd oraz właściwości nawierzchni. W zależności od wyboru chemii Deva, mamy systemy wodne, jedno i dwuskładnikowe, tym samym pełną gamę produktów do wyboru.

Deski sosnowe lakierowane Deva Aquastar połysk

Dowiedz się więcej w naszych artykułach o lakierowaniu parkietów i desek :

Możliwości wykończenia podłóg drewnianych

Jaka jest różnica między lakierem a olejowoskiem?

Lakiery i olejowoski do parkietów, desek czy mozaiki, mają to samo zastosowanie, Zabezpieczają surowe drewno przed uszkodzeniami, wilgocią i przebarwieniami, tym samym podnosząc jego właściwości.

Jak odnowić, odświeżyć lakierowany parkiet czy deski?

Z czasem powłoka może wykazywać oznaki zużycia, dlatego odpowiednio wykonana renowacja lub odświeżenie jest tak ważne dla Twojej podłogi. Zabrudzone podłogi, nie wymagające natychmiast cyklinowania, zmywamy przede wszystkim za pomocą środków do konserwacji i czyszczenia. Dedykowanymi przez producenta firmy Deva , innymi słowy zabezpieczamy się w ten sposób na przyszłość.

Możemy nanieść koncentrat zabezpieczający, aby płyn do zmywania lub płyn do konserwacji odświeżył podłogę.

W przypadku, gdy mamy do czynienia z podłogą lakierowaną porysowaną ale nie uszkoczoną na tyle, aby zaprzęgać do tego cykliniarkę, możemy wykonać szlifowanie drobnoziarniste, zwane matowieniem.

Po jakim czasie od lakierowania, możemy użytkować podłogę drewnianą, aby jej nie uszkodzić?

Lakierowanie należy przeprowadzać w pomieszczeniach, gdzie nie ma przeciągów, ponieważ spowoduje to zbyt szybkie dosychanie lakieru, i tym samym warstwa nie zdąży się rozpłynąć. Idealne warunki do lakierowania to temperatura 18-20 stopni, oraz oczywiście wilgotność 40-60%. Od momentu nałożenia ostatniej warstwy, należy przyjąć że lekki ruch pieszy może się pojawić po 10-12 godzinach a pełne utwardzenie lakieru to czas od 4-6dni.