MOZAIKA PRZEMYSŁOWA RENOWACJA KOSZTY

Mozaiki przemysłowe przez wiele lat były kojarzone z budownictwem lat 70 i 80. To były niezbyt ładne mozaiki w halach oraz zniszczonymi podłogami w blokach z płyty. Możliwości jakie daje nam obecny rynek dają nam wiele do myślenia czy aby to słuszna opinia. Standardowe mozaiki mają od 6 do 12mm grubości. Można obecnie znaleźć kilkadziesiąt odmian, sposobów ułożenia szerokości i długości co daje nam ogromne pole do popisu. Najbardziej popularne mozaiki to tzw. kwadraty. Najczęściej spotykane są dębowe, bukowe i jesionowe. Coraz częściej znaleźć można takżez mozaiki egzotyczne z takich drzew jak merbau, teak czy wenge.  

mozaika dębowa przed cyklinowaniem

Zdjęcia przedstawiają mozaikę dębową przed renowacją i po renowacji w układzie kwadraty 4×4. Lamelki nie posiadają pióra oraz wpustu, mamy pełnowartościową podłogę na wskroś. Taka podłoga najczęściej była cyklinowana tylko raz , zaraz po ułożeniu i nie raz ma ponad 20 lat. Nie przeszkadza to jednak w renowacji dzięki której nie wydając wielu tysięcy złotych możemy się cieszyć z nowej świeżej podłogi. Na zdjęciu mozaika pokryta lakierem poliuretanowym DEVA AQUASTAR satyna. Uwydatnia kolorystykę drewna, dzięki czemu mamy bardziej widoczne słoje i fladry. 

 
Koszt renowacji takiej mozaiki prze metrażu około 35m2wraz z usługą i materiałem to około 1750zł. Jest to zaledwie ułamek kosztów parkieciarza. Namawiam do renowacji jeśli podłoga jest w dobrym stanie. Tym bardziej że przez wiele lat cieszyć się piękną zdrową podłogą drewnianą.

Więcej informacji oraz cennik naszych usług znajdziecie na stronie

grupaufk-cyklina

Szukasz cykliniarki do wynajęcia? Najlepsze miejsce gdzie możesz wypożyczyć cykliniarkę to nasza wypożyczalnia. Do wyboru są cykliniarki bębnowe, planetarne, orbitalne, polerki, szlifierki brzegowe oraz frezarki do lakieru.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *