WYKOŃCZENIE PODŁOGI LAKIEREM PALLMANN SH81

Wykończenie lakierem Pallmann SH81, gwarantuje wyjątkową trwałość podłogi

Lakierowanie SH81, jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli zależy Ci na solidnym zabezpieczeniu podłogi.

Jest to dwuskładnikowy, chemoutwardzalny lakier rozpuszczalnikowy przeznaczony do lakierowania intensywnie użytkowanych podłóg drewnianych.

Podłoga z desek jesionowych - wykończenie lakier Pallmann SH81

Charakteryzuje się wyjątkowo dobrą odpornością na obciążenia mechaniczne i chemiczne. Lakier Pallmann SH 81 zawiera ok. 54 % rozpuszczalników i wydziela także po osiągnięciu wytrzymałości końcowej niewielkie ilości formaldehydu.

 Przeznaczony do obróbki powierzchniowej m.in:

  • podłóg drewnianych takich jak deski, mozaika i parkiet
  • elementów drewnianych wewnątrz pomieszczeń

 Jest wyjątkowo łatwy w zastosowaniu, ponieważ posiada bardzo długi czas otwarty.

Może być nakładany wałkiem, szpachlą parkieciarską lub metodą natryskową.

Charakteryzuje się dobrym współczynnikiem poślizgu dla podłóg sportowych 0,4-0,6.

Jak przygotować podłoże? Lakierowanie SH81 to drobnostka.


Podłoga musi być wolna od brudu, pozostałości wykończeń olejowych lub woskowych. Po wycyklinowaniu podłogi zgrubnie i zdjęciu szpachli, polecamy użycie polerki z siatką o gradacji 100-120.

Za pomocą blachy/szpachli parkieciarskiej nanieść 1 warstwę podkładu Pallmann Unibase a następnie drugą warstwę wałkiem. Ten sam system polecamy przy zastosowaniu lakieru podkładowego Pallmann Allbase.
Podczas nakładania, należy pamiętać o maskach oraz odzieży ochronnej, także o czasie otwartym który wynosi około 20 godzin od momentu wymieszania.


Zużycie na warstwę wynosi około 110-130 ml / m2 , przy nakładaniu wałkiem welurowym o włosiu 6-10mm, a idealna temperatura aplikacji wynosi 18-22° C

Po około 4-5 godzinach lakier jest na tyle suchy, że można przeprowadzić szlifowanie międzywarstwowe.
Pełne utwardzenie lakieru staje się faktem po około 4 dniach.

Procedura aplikacji lakieru na podłogi drewniane jest prosta, najpierw musimy doprowadzić lakier do temperatury pokojowej. Nakładamy lakier za pomocą wałka do lakierów chemicznych, aplikując jednolitą nasyconą warstwę lakieru. Zaczynając od krawędzi przy ścianach, najpierw nałóż lakier w kierunku poprzecznym do ułożenia podłogi a następnie w kierunku ułożenia. Możesz śmiało pozwolić, aby nakładane paski nachodziły na siebie, ponieważ lakier bardzo dobrze się rozpływa. W miejscach, gdzie zwiększone jest obciązenie poprzez ruch pieszy, możesz nałożyć 3 warstwy lakieru.