Lakierowanie Bona Mega One to pewność jasnej naturalnej podłogi drewnianej.

Z pewnością jedyny na rynku, wśród jednoskładników, które mają niezwykle krótki czas schnięcia i utwardzania!

Czyste, klarowne, z nieżółknącą formułą, są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą zachować charakter jasnej podłogi.

Wielu producentów farb, lakierów i olejów do podłóg zachwala swoje produkty, które mają różne cechy i metody aplikacji, oraz przede wszystkim różną trwałość. Jednymi z najlepszych od wielu lat lakierami do podłóg drewnianych jest popularna Bona Mega One.

Wilhelm Edner dostrzegł potencjał drzemiący w produktach do zabezpieczania podłóg i w 1919 r. stworzył firmę Bona AB. Obecnie, po 100 latach, Bona jest niekwestionowanym liderem w branży podłóg drewnianych, oferującym wiedzę i innowacyjne rozwiązania, które wydobywają piękno podłóg.

Ta Szwedzka firma produkuje szpachle, oleje, lakiery do parkietów, oraz cykliniarki i sprzęt dla profesjonalnych parkieciarzy.

Jak wykonać lakierowanie Bona Mega One?

Aplikować lakier przy użyciu wałka Bona, o długości runa minimum 10mm.

Rozprowadzać lakier po podłodze płynnymi ruchami na przemian w poprzek i wzdłuż słojów drewna unikając tworzenia się kałuż.

Zawsze lakierować „mokre do mokrego”, aby uniknąć
powstawania nakładek. Pozostawić do wyschnięcia przed nałożeniem kolejnych
warstw lakieru. Przewidywany jest nieco dłuższy czas schnięcia dla każdej
następnej aplikowanej warstwy lakieru.

W razie potrzeby po wyschnięciu powierzchni, należy ściąć powstałe włosy drewna i wyrównać strukturę drewna, przy użyciu siatki ściernej o granulacji 150 lub drobniejszej. Po tej operacji usunąć pył z podłogi przed nałożeniem kolejnej warstwy lakieru.

Uwaga: Jeżeli czas schnięcia lakieru jest dłuższy niż 24 godziny, konieczne jest matowienie suchego lakieru przed aplikacją następnej warstwy.


Po podłodze można ostrożnie chodzić następnego dnia od ostatniego lakierowania.

GŁÓWNE ZALETY
  • Dobra formuła i przejrzystość powłoki
  • Łatwa aplikacja
  • Łatwy do szlifowania
  • Nie żółknie

Czy Bona Mega One to lakier nietoksyczny? Jak pachnie?

Jak wszystkie lakiery Bona, nie zawierają rozpuszczalników, co czyni je przyjaznymi dla środowiska. Podczas aplikacji jest praktycznie niewyczuwalny słaby zapach, który pachnie podobnie do środków do czyszczenia podłóg, po wyschnięciu są bezwonne.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder