WYKOŃCZENIE OLEJEM MAGIC OIL 2K

Wykończenie olejem magic oil 2k to niesamowity kolor podłogi oraz jakość

Wielu producentów farb, lakierów i olejów do podłóg zachwala swoje produkty, które mają różne cechy i metody aplikacji, oraz przede wszystkim różną trwałość. Najlepszym od wielu lat olejem do podłóg drewnianych jest popularnie zwany Magik.

Pallmann to firma niemiecka, założona w 1900 r, od 1949 r. produkuje szpachle i lakiery do parkietów. W 1982 roku firma Pallmann jako pierwsza na świecie opracowała formułę lakieru poliuretanowego na bazie wody. Od mniej więcej 18-20 lat na rynku europejskim, króluje olej, Pallmann Magic Oil 2K, dzięki temu wiemy że jest to produkt sprawdzony i wybitnie trwały.

Dlaczego wybrać wykończenie olejem magic oil 2k Pallmanna, zamiast olejów innych marek?

  1. Bo jako jedyny na rynku, ma niezwykle krótki czas schnięcia i utwardzania! Czysty, klarowny utwardzony olej (który Pallmann określa jako neutralny) jest suchy w przeciągu 30 minut od aplikacji i gotowy na delikatny ruch pieszy w ciągu 4-5 GODZIN ! Jeszcze bardziej zadziwiające jest to, że Pallmann Magic Oil 2K osiąga pełne utwardzenie w ciągu 12 godzin od ostatniej aplikacji..
  2. Zaprojektowany jako system dwuwarstwowy. Dwie warstwy są zawsze lepsze niż jedna. Dwie utwardzone powłoki robią robotę jak żaden inny olej. Jest twardy, odporny na uderzenia i zarysowania. wytrzymuje rozpuszczalniki i chemikalia jako jeden z nielicznych. Obie warstwy można nakładać tego samego dnia, skracając cały proces renowacji do minimum.
  3. Producent wspiera nakładanie lakierów na olej !
    Jest to łatwy proces, bo jeśli zmienisz zdanie, możesz nałożyć środek wiążący X333, a następnie nałożyć poliuretan jako warstwę końcową.
  4. Gratis!
    Każdy litr Magic Oil oznacza pokrowce na buty i zniżkę na produkty do konserwacji !

Jak zastosować wykończenie olejem magic oil 2k Pallmann?

W przeciwieństwie do innych olejów utwardzonych, Pallmann Magic Oil nakłada się na drewniane podłogi za pomocą szpachli, blachy. Oczywiście możemy użyć polerki, ale naszym zdaniem, nałożenie blachą także pozwoli na idealne nałożenie i głęboką penetrację drewna.

Wymieszaj odpowiednią ilość oleju i zacznij go nakładać od miejsca najbardziej oddalonego od wyjścia.

Optymalnie pod polerkę poczekaj do dziesięciu minut, ale nie więcej niż 20 i nakładaj drugą warstwę.

Co sądzisz o Magic Oil na meblach,blatach czy parapetach?


Jest doskonały na każdą powierzchnię drewnianą, która wymaga ochrony – a utwardzony Magic Oil 2K jest bezpieczny dla żywności. Nie szlifuj mebli drobniej niż gradacją 120, inaczej uniemożliwisz właściwą penetrację oleju wgłąb drewna.

Czy Magic Oil jest nietoksyczny? Jak pachnie?

Jak większość olejów twardych, nie zawiera rozpuszczalników, co czyni go przyjaznym dla środowiska. Chociaż nie jest wolny od LZO, jego LZO są bardzo niskie: 5 gramów na litr. Dla porównania, najniższy poziom LZO w lakierach poliuretanowych na bazie wody wynosi 110 gramów na litr! Podczas aplikacji jest praktycznie niewyczuwalny słaby zapach, który pachnie podobnie do środków do czyszczenia podłóg, po utwardzeniu jest bezwonny.