WYKOŃCZENIE HARDWAX OIL

Wykończenie olejem Pallmann Hardwax Oil

Wykończenie Hardwax Oil Pallmanna, to z pewnością najlepszy gotowy do użycia, jednoskładnikowy olejowosk do podłóg drewnianych.

W rezultacie jest idealnym rozwiązaniem do intensywnie użytkowanych podłóg drewnianych. Szybkoschnący i niezwykle łatwy w aplikacji za pomocą blachy lub wałka, dlatego nie wymaga stosowania specjalistycznych maszyn. 

Produkt powoduje, że parkiet zyskuje piękną żywą kolorystykę, doskonale zabezpiecza powierzchnię oraz jest łatwy w pielęgnacji.

Mimo, że HARDWAX OIL jest produktem rozpuszczalnikowym, jego zapach nie jest bardzo intensywny.

Wykończenie Hardwax Oil szczególnie nadaje się do następujących powierzchni:

  • parkietów i podłóg drewnianych w intensywnie  użytkowanych obszarach, a w szczególności do desek podłogowych, mozaiki przemysłowej i bruku drewnianego
  • elementów drewnianych wewnątrz pomieszczeń
  • produkt można stosować na podłogach z ogrzewaniem podłogowym

Właściwości oleju HARDWAX OIL:

  • Gotowy do użycia
  • Łatwa aplikacja wałkiem w pozycji stojącej
  • Równomierna powłoka końcowa
  • Szybko schnie
  • Możliwość aplikacji wałkiem lub szpachlą
  • Nie skleja krawędzi elementów podłogowych
  • Bardzo elastyczny – idealny do desek

Hardwax Oil Pallmanna to 1- składnikowy olejowosk na bazie rozpuszczalników do intensywnie użytkowanych podłóg drewnianych. PALLMANN HARDWAXOIL zawiera w swoim składzie lotne rozpuszczalniki, które parują podczas procesu utwardzania oleju. Po odparowaniu pozostaje twarda powłoka olejowosku bezpieczna dla użytkowników.

Charakteryzuje się doskonałą odpornością na działanie środków chemicznych i zużycie mechaniczne. Otrzymana powierzchnia ma bardzo estetyczną i jednorodną powłokę.

Przygotowanie powierzchni do olejowania

Powierzchnię wyszlifować tradycyjną cykliniarką taśmową z założoną taśmą ścierną o gradacji od 24 do 80. Następnie zaszpachlować szczeliny kitem PALL-X KITT lub PALLMANN UNI-KITT. Następnie przeszlifować całą powierzchnię cykliniarką orbitalną Bison Sand Glider krążkami o gradacji 80 i 120. Po szlifie wykończeniowym podłoga musi być czysta, sucha i pozbawiona pyłu szlifierskiego, pozostałości kitu oraz zanieczyszczeń. Należy zwrócić szczególną uwagę na szlif w gradacjach 24-60, ponieważ błędy powstałe na tym etapie nie zostaną zlikwidowane przy innych gradacjach.

wykończenie hardwax oil i błędnie wyszlifowana podłoga drewniana

Aplikacja oleju Pallmann Hardwax Oil

Przed użyciem odczekać, aż pojemniki osiągną zalecaną temperaturę pokojową, a następnie starannie wymieszać zawartość.

Przelać PALLMANN HARDWAX OIL do czystego wiaderka, nanosić równomierną warstwę wałkiem z mikrofazy od długości włosa 4-6mm.

Należy nanieść co najmniej 2 warstwy. produktu, w bardzo intensywnie użytkowanych pomieszczeniach konieczne jest naniesienie trzeciej warstwy. Czas schnięcia do uzyskania gotowości do szlifowania wynosi ok. 8 – 12 godzin.

Przed naniesieniem ostatniej warstwy konieczny jest szlif pośredni z użyciem papieru ściernego lub pada wielootworowego o ziarnie 120. Gdy czas schnięcia będzie dłuższy niż 18 godzin, konieczne jest wykonanie szlifu pośredniego. Alternatywnie pierwszą warstwę produktu PALLMANN HARDWAXOIL można nanieść szpachlą, w tym przypadku nie będzie konieczne szlifowanie. Zużycie: ok. 30-40 ml/m² na warstwę. Nanieść równomierną warstwę produktu PALLMANN HARDWAX OIL za pomocą wałka (mikrofaza o włosiu 4-5 mm). Czas schnięcia każdej warstwy 5-8 godzin.

Litr produktu starcza na jedną warstwę na około 15-20m², zakładając zużycie na poziomie 50 – 70 ml/m²

Ważne wskazówki: Najlepsze warunki do stosowania to temperatura 18 – 25ºC i wilgotność względna powietrza > 35% i < 65%. Niska temperatura i wysoka wilgotność względna powietrza wydłużają czas schnięcia, natomiast wysoka temperatura i niska wilgotność względna go skracają.

po prawej źle wycyklinowany parkiet po prawej naprawiony i naniesiony hardwax oil Pallmann

Po naniesieniu ostatniej warstwy na powierzchnię o umiarkowanej intensywności eksploatacji, z pewnością możemy wchodzić po pozostawieniu powierzchni do wyschnięcia przez noc. Do mieszania nie używać urządzeń iskrzących, jak np. wiertarka elektryczna itp. W rezultacie świeżo olejowane powierzchnie można przykrywać dywanami lub innymi wykładzinami podłogowymi, po upływie 14 dni. W przypadku świeżo pokrytych powierzchni należy odczekać co najmniej 14 dni zanim będzie można je konserwować np. środkiem PALLMANN FINISH CARE.

Regularna konserwacja środkiem PALLMANN FINISH CARE poprawia wygląd i zapewnia dłuższą trwałość podłogi. Powierzchnię ścierać wyłącznie na lekko wilgotno (nie na mokro!) i nie dopuścić do tego, żeby woda stała na powierzchni. W przypadku gatunków z drewna egzotycznego lub modyfikowanego wykonać próbę lub skontaktować się z doradca technicznym Pallmann.