WYKOŃCZENIE HARDWAX OIL

Wykończenie olejem Pallmann Hardwax Oil

Wykończenie Hardwax Oil Pallmanna, gotowy do użycia, jednoskładnikowy olejowosk do podłóg drewnianych.

Jest idealnym rozwiązaniem do intensywnie użytkowanych podłóg drewnianych. Jest szybkoschnący i niezwykle łatwy w aplikacji za pomocą blachy lub wałka. Nie wymaga stosowania specjalistycznych maszyn. 

Produkt powoduje, że parkiet zyskuje piękną żywą kolorystykę, doskonale zabezpiecza powierzchnię oraz jest łatwy w pielęgnacji.

Mimo, że HARDWAX OIL jest produktem rozpuszczalnikowym, jego zapach nie jest bardzo intensywny.

Wykończenie Hardwax Oil szczególnie nadaje się do następujących powierzchni:

  • parkietów i podłóg drewnianych w intensywnie  użytkowanych obszarach, a w szczególności do desek podłogowych, mozaiki przemysłowej i bruku drewnianego
  • elementów drewnianych wewnątrz pomieszczeń
  • produkt można stosować na podłogach z ogrzewaniem podłogowym

Właściwości oleju HARDWAX OIL:

  • Gotowy do użycia
  • Łatwa aplikacja wałkiem w pozycji stojącej
  • Równomierna powłoka końcowa
  • Szybko schnie
  • Możliwość aplikacji wałkiem lub szpachlą
  • Nie skleja krawędzi elementów podłogowych
  • Bardzo elastyczny – idealny do desek

Hardwax Oil Pallmanna to 1- składnikowy olejowosk na bazie rozpuszczalników do intensywnie użytkowanych podłóg drewnianych. PALLMANN HARDWAXOIL zawiera w swoim składzie lotne rozpuszczalniki, które parują podczas procesu utwardzania oleju. Po odparowaniu pozostaje twarda powłoka olejowosku bezpieczna dla użytkowników.

Charakteryzuje się doskonałą odpornością na działanie środków chemicznych i zużycie mechaniczne. Otrzymana powierzchnia ma bardzo estetyczną i jednorodną powłokę.

Przygotowanie powierzchni do olejowania

Powierzchnię wyszlifować tradycyjną cykliniarką taśmową z założoną taśmą ścierną o gradacji od 24 do 80. Następnie zaszpachlować szczeliny kitem PALL-X KITT lub PALLMANN UNI-KITT. Następnie przeszlifować całą powierzchnię cykliniarką orbitalną Bison Sand Glider krążkami o gradacji 80 i 120. Po szlifie wykończeniowym podłoga musi być czysta, sucha i pozbawiona pyłu szlifierskiego, pozostałości kitu oraz zanieczyszczeń. Należy zwrócić szczególną uwagę na szlif w gradacjach 24-60, ponieważ błędy powstałe na tym etapie nie zostaną zlikwidowane przy innych gradacjach.

wykończenie hardwax oil i błędnie wyszlifowana podłoga drewniana

Aplikacja oleju Pallmann Hardwax Oil

Przed użyciem odczekać, aż pojemniki osiągną zalecaną temperaturę pokojową, a następnie starannie wymieszać zawartość.

Przelać PALLMANN HARDWAX OIL do czystego wiaderka, nanosić równomierną warstwę wałkiem z mikrofazy od długości włosa 4-6mm.

Należy nanieść co najmniej 2 warstwy. produktu, w bardzo intensywnie użytkowanych pomieszczeniach konieczne jest naniesienie trzeciej warstwy. Czas schnięcia do uzyskania gotowości do szlifowania wynosi ok. 8 – 12 godzin.

Przed naniesieniem ostatniej warstwy konieczny jest szlif pośredni z użyciem papieru ściernego lub pada wielootworowego o ziarnie 120. Gdy czas schnięcia będzie dłuższy niż 18 godzin, konieczne jest wykonanie szlifu pośredniego. Alternatywnie pierwszą warstwę produktu PALLMANN HARDWAXOIL można nanieść szpachlą, w tym przypadku nie będzie konieczne szlifowanie. Zużycie: ok. 30-40 ml/m² na warstwę. Nanieść na całej powierzchni równomierną warstwę produktu PALLMANN HARDWAXOIL za pomocą wałka (z mikrofazy o włosiu 5 mm) po czasie schnięcia ok. 6 – 8 godzin. Zalecana ilość na warstwę aplikowaną szpachlą: Litr produktu starcza na jedną warstwę na ok. 60 – 70 ml/m² ok. 30 – 40 ml/m² ok. 15 – 30 m²

Ważne wskazówki: Najlepsze warunki do stosowania to temperatura 18 – 25ºC i wilgotność względna powietrza > 35% i < 65%. Niska temperatura i wysoka wilgotność względna powietrza wydłużają czas schnięcia, natomiast wysoka temperatura i niska wilgotność względna go skracają.

po prawej źle wycyklinowany parkiet po prawej naprawiony i naniesiony hardwax oil Pallmann

Po naniesieniu ostatniej warstwy na powierzchnię o umiarkowanej intensywności eksploatacji można wchodzić po pozostawieniu powierzchni do wyschnięcia przez noc. Do mieszania nie używać urządzeń iskrzących, jak np. wiertarka elektryczna itp. Świeżo olejowane powierzchnie można przykrywać dywanami lub innymi wykładzinami podłogowymi, albo ustawiać na nich ciężkie przedmioty po upływie 14 dni. W przypadku świeżo pokrytych powierzchni należy odczekać co najmniej 14 dni zanim będzie można je konserwować np. środkiem PALLMANN FINISH CARE.

Regularna konserwacja środkiem PALLMANN FINISH CARE poprawia wygląd i zapewnia dłuższą trwałość podłogi. Powierzchnię ścierać wyłącznie na lekko wilgotno (nie na mokro!) i nie dopuścić do tego, żeby woda stała na powierzchni. W przypadku gatunków z drewna egzotycznego lub modyfikowanego wykonać próbę lub skontaktować się z doradca technicznym Pallmann.