PRZED LAKIEREM LUB OLEJEM

Bez względu na to, jakie wykończenie wybierzesz, z nami nadasz podłodze świeżość. Satynowe wykończenie, spowoduje że parkiet będzie wyglądał wyjątkowo przez wiele lat.

Przeczytaj to przed nałożeniem oleju lub lakieru na podłogę.

Po zakończeniu korzystania zarówno z tradycyjnej cykliniarki, jak i z rantówek nadszedł bardzo ważny etap. Musisz z ogromną cierpliwoscią, wyszlifować całą powierzchnię siatką lub tarczą. Jeśli podłoga Twoim zdaniem jest dobrze wyszlifowana wystarczy siatka 120-ka. Jeśli natomiast widoczne są przejścia między szlifowanymi częściami podłogi, należy nałożyć tarczę 80-kę. Dzięki niej wyrównamy różnice w sposobach szlifowania taśmówką i rantówką.

Polerka lub nasza Bison SandGlider.

Jeśli używasz polerki, rozjeżdżaj całą płaszczyznę, nie zapominając że musisz najeżdżać na już szlifowane miejsca. Szlifuj równolegle do słojów, pokrywając mniej niż połowę średnicy pada z każdym ruchem i przejsciem.

Ten krok ma duży wpływ na jakość wykończonej podłogi, usuwając wszelkie niedoskonałości. Tradycyjne polerki mają niewielkie obroty, więc cała operacja może trwać dość długo. Dzięki naszej nowej cykliniarce orbitalnej, wyszlifujecie podłogę dużo szybciej. Tym samym spowodujecie że będzie równomiernie chłonąć lakier lub olej.

Po zakończeniu szlifowania rozpocznij proces odkurzania i czyszczenia:

  1. Z pomocą ssawki z miękkim włosiem dokładnie odkurz podłogę, listwy przypodłogowe, parapety i grzejniki. Nie zapominaj o skrzydłach drzwiowych, ramach futryn, szczególnie drzwi wejściowych.
  2. Weź prysznic i przebierz się, tak abyś nie miał na sobie pyłu.
  3. Jeśli uważasz że jest taka potrzeba, załóż na szerokiego mopa czystą nakładkę, zwilż ją i wyczyść podłogę. Nigdy nie używaj nawilżanych sciereczek do kurzu, są nasączone woskiem. Uniemożliwią nałożenie lakieru totalnie osłabiając jego przyczepność, najczęściej spowodują że lakier się nie przyjmie.
  4. Łatwym sposobem pozbycia się pyłu, jest założenie na szerokiego mopa, pieluchy tetrowej i chodzenie wzdłuż desek czy parkietu. Zbierzemy tym samym bardzo dużo kurzu.

Teraz możesz wybrać wykończenie z naszej oferty !